Start Aktualności

  PostHeaderIcon Aktualności

  PostHeaderIcon Rok szkolny 2019/2020

  Jasełka z Babcią i Dziadkiem

  20 stycznia 2020r. w Przedszkolu odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe dla Babci i Dziadka. Występ został przygotowany przez wszystkie przedszkolaki.
  Przedstawienie wywołało wiele pozytywnych emocji. Zgodnie z tradycją byli Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, gwiazdki, baranki, dzieci oraz anioły. Występ został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Po jasełkach przyszedł czas na śpiew dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Nie zabrakło również upominków, całusów i przytulania.


  Wigilijka w "zerówce"

  IMG 20191220 102456

  IMG 20191220 103129

  IMG 20191220 103102


   Wycieczka "zerówki" do Gliwic

  IMG 0268


  Teatrzyku kukiełkowego w bibliotece 

  Wszystkie przedszkolaki 12 grudnia udały się do Biblioteki Publicznej na teatrzyk kukiełkowy pt. „Do trzech odlicz!”, w wykonaniu uczniów SZS w Gorzowie. Dzięki przedstawionej historii, dzieci miały okazję poznać przybory matematyczne oraz wykazać się swoimi umiejętnościami liczenia.

  Spontaniczne i żywe reakcje przedszkolaków były dowodem na to, że teatrzyk bardzo się podobał.

  Serdecznie dziękujemy

  20191212 105334

  20191212 110910

   


   

  Teatrzyk „Zimowe przygody Krysi Kaprysi"
  oraz spotkanie z Mikołajem.

       W dniu 05.12.2019 r. dzieci z grupy Jeżyki, Biedronki i Zerówki obejrzały przedstawienie pt :„Zimowe przygody Krysi Kaprysi" w wykonaniu artystów z teatru Skrzat z Krakowa. Była to opowieść o niesfornej dziewczynce, która wszystkim dokuczała, robiła na złość swoim bliskim, a do tego była bardzo leniwa. Na szczęście po wielu przygodach Krysia zmieniła swoje postępowanie i zrozumiała dlaczego warto być grzecznym.
        Po przedstawieniu do naszej Sali zawitał oczekiwany przez dzieci gość – Święty Mikołaj. Dzieci z wielką radością go przywitały. Z zaangażowaniem odpowiadały na pytania Mikołaja. Uśmiech i zadowolenie nie znikały z twarzy przedszkolaków. Największą radość sprawiły dzieciom prezenty zostawione przez Mikołaja.

  PC050153


   

  mis

  25 listopada dzieci z grupy Jeżyki oraz Biedronki świętowały Dzień Misia. W przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia.
  W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.
  Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami.

  20191125 093242


  Dzień Jeża

  Dzieci z grupy „Jeżyków" 19 listopada obchodziły Dzień Jeża. ,Małe jeżyki" uczestniczyły w zabawach, tańcach i pląsach związanych z tym kolczastym zwierzakiem. Dzieci poznały wiele ciekawostek i ich życia, a co najważniejsze, że jeże są pod ochroną. Po wielu zabawach przedszkolaki wykonały jeże z papieru.

  20191119 101509


  Wizyta w bibliotece

  15 listopada grupy „Biedronki" i „Jeżyki" odwiedziły bibliotekę. Tym razem pani Ala zabrała nasze przedszkolaki do krainy krasnoludków. Dzieci dowiedziały się, gdzie one mieszkają, a także jakie mają zwyczaje. Na koniec wizyty, przedszkolaki wypożyczyły książki.

  20191115 094334


   11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

  Przedszkolaki z grupy „Jeżyki" tego dnia również świętowały 101 rocznicę odzyskania niepodległości poprzez udział w zajęciach o symbolach narodowych. Następnie udały się na akademię przygotowaną przez uczniów SZS w Gorzowie. Głównym celem dzisiejszego dnia było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej ojczyzny.

  20191108 100755


  Wizyta Policjantów w przedszkolu

  9 października 2019 r. odwiedzili nasze Przedszkole policjanci z Komisariatu Policji
  w Chełmku.
  Przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki dowiedziały
  się, jak bezpiecznie podróżować – jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Policjanci przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Wyjaśnili jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych.
  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
  Uzyskana wiedza na pewno się przyda naszym przedszkolakom.

  20191009 101208


  Teatrzyk "O tym jak Marysia mała słonko złapać chciała"

  30 września nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru „Skrzat" z Krakowa. Dzieci w wykonaniu aktorów obejrzały przedstawienie pt. „O tym jak Marysia mała słonko złapać chciała". W bajkowej scenerii przedszkolaki wędrowały razem z Marysią w poszukiwaniu słonka, przeżywając przy tym różne przygody.
  Teatrzyk bardzo się podobał dzieciom. Szczególny zachwyt zaobserwować można było na twarzach naszych maluchów, które pierwszy raz miały kontakt ze sztuką teatralną.

  DSC09097


  Znalezione obrazy dla zapytania dzien kropki gif

  16 września obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
  Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.
  Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie oglądnęliśmy film jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Graliśmy w „kropkowe" memory. Urządziliśmy poszukiwania kropek w naszej sali, a następnie każdy wyklejał nimi duże kropki,
  z których stworzyliśmy gąsienicę, oczywiście w kropki.

   

  PostHeaderIcon Rok szkolny 2018/2019

  Więcej…

   

  PostHeaderIcon Rok szkolny 2017/2018

  Więcej…

   

  PostHeaderIcon Rok szkolny 2016/2017

  Więcej…

   

  PostHeaderIcon Rok szkolny 2015/2016

  Więcej…